Ogrodzenia

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane szybko się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s