Ogrodzenia

Budowa ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie potrzebuje pozwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu gminie oprócz wyjątkowych wypadków.

Budowa ogrodzenia PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie wymaga pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu gminie nie licząc wyjątkowych wypadków.

Ogrodzenia z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie przewyższające poziomu 2,2 m wznoszone pośrodku dwoma sąsiednimi działkami nie potrzebują żadnych formalności formalnych. Tyczy się to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń przy drogach prywatnych a także wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balustrady z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia powinno zawierać gatunek ogrodzenia, procedurę dokonania jego montażu a także planowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się dodać oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania nieruchomością w zamysłach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasem do budowy ogrodzenia PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowa potrzebne są dodatkowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie wcześniej protestu. Protest może powstać w sytuacji, gdy zamierzane sztachetki Winylowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa jest niezgodne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku gdy proponowane sztachety z plastiku na ogrodzenie i furtę sztachetowaprzypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać uzyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Brak rozpoczęcia prac przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci postawienia ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s